5 günlük bebeğiyle AVM’de

Anasayfa Manşet, Avm Haber

Manken Pınar Tezcan’ın birkaç gün önce doğan bebeğiyle alışverişe çıkması, görenleri şoke etti. Uzmanlar, yenidoğanların enfeksiyon riski yüksek ortamlara sokulmaması konusunda uyarıyor.

İşadamı eşi Kerem Özçapkın’dan Derin adında bir kız çocuğu olan manken Pınar Tezcan, beş gün önce dünyaya gelen Duru isimli bebeğiyle alışverişe çıktı.

Nişantaşı City’s’de beş günlük bebeği Duru’yla dolaşan Pınar Tezcan, “Beş gün önce doğum yaptım ve şimdi siz gördünüz. Alışverişe çıktık ve kızım Duru çok sağlıklı” dedi.

UZMAN GÖRÜŞÜ: UYGUN BiR DAVRANIŞ DEĞiL

Görüş aldığımız Op. Dr. Ali Rıza Sözenoğlu, yenidoğan-ların kapalı ortamlara sokulmamasını tavsiye ediyor ve ekliyor: “Yenidoğanların bağışıklık sistemi gelişmekte olduğu için enfeksiyonlara karşı savunmasızlar. Hatta anne dışındaki insanlarla temaslarına bile dikkat edilmeli. Soğuk havalarda mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalarında fayda var. AVM gibi kapalı ortamlarda enfeksiyon kapma riski oldukça yüksek. Kalabalık olmaları ve taze hava sirkülasyonunun eksikliği nedeniyle AVM’ler, enfeksiyonların bol olduğu yerler. Yani beş günlük bir çocuğu AVM’ye götürmek uygun bir davranış değil.” – Cadde

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.