Toksözler Avm

Bartın’da Toksözler Avm Hizmete Açıldı

Bartın Alışveriş Merkezleri

Bartın’da 4 Katlı Toksözler Alışveriş Merkezi (Avm) Yapılan Görkemli Törenle Hizmete Açıldı.

Bartın’da 1984 Yılından Beri Market İşletmeciliği Olarak Hizmet Veren Toksözler Market Dayanıklı Tüketim Malzemeleri Mobilya Pazarlama Şirketi Şimdi de Avm Sektörüne Girdi.

Bartın’da 4 katlı Toksözler alış veriş merkezi (Avm) yapılan görkemli törenle hizmete açıldı.

Bartın’da 1984 yılından beri market işletmeciliği olarak hizmet veren Toksözler Market Dayanıklı Tüketim Malzemeleri Mobilya Pazarlama Şirketi şimdi de Avm sektörüne girdi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)’na bağlı Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD) Yönetim Kurulu üyesi Aydemir Toksöz’e ait Toksözler Avm, yapılan görkemli törenle hizmete açıldı.

Toksözler Avm’nin açılışına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Emniyet Müdürü Burhan Gümüş, Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz, BTSO Meclis Başkanı Halil Çelen, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, Bartın GİAD Başkanı Sinan Kireç, Bartın Müftüsü İsmail Bayrak, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, sanayici ve işadamları, belde belediye başkanları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Toksözler Avm, Bartın Müftüsü İsmail Bayrak’ın açılış duasından sonra, protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesinin ardından hizmete açıldı. Avm’nin açılışından saatlerce önce kurdelesinin kesilmesinden sonra fırsat ürünleri olduğunu öğrenen halk büyük ilgi gösterdi.

“BİR KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYAN, YATIRIM YAPAN İŞADAMLARIMIZA ŞÜKRANIZ”

Toksözler Avm’nin açılışında konuşan protokol üyeleri yaptıkları konuşmada, yatırım ve istihdama dayalı atılan tüm adımları candan kutladıklarını belirterek, şunları ifade etti:

“Bir kişiyi iş sahibi yapmak, kentimize yatırım yaparak ekonominin canlanmasını sağlamak, işsizliğe merhem olmak gerçekten takdir edilecek bir adımdır. Yeni işyerlerinin açılması bizleri mutlu ediyor. Bu nedenle Avm sahibi Aydemir Toksöz’ü yatırımından dolayı kutluyoruz.”

BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt da dernek yönetim kurulu üyeleri Aydemir Toksöz’ü yatırımından dolayı tebrik ederek, Bartın’ın gelişmesine ve istihdama katkı sağlayan bu tür gelişmelerin herkesi sevindirdiğini dile getirdi.

TOKSÖZLER ŞİRKETLER GRUBU 75 KİŞİYİ İSTİHDAM EDİYOR

Bartın kent merkezi Yukarı Çarşı’da hizmete giren Toksözler Avm’de spor aletleri, masa grubu, hediyelik eşya, züccaciye, küçük ev aletleri, elektronik eşya, beyaz eşya, ev tekstili, halı, mobilya, bilişim ürünleri gibi çok çeşitli ürünlerin yer aldığı mağazada, ilk etapta 16 kişinin istihdam edildiği bildirildi.

Toksözler Avm’nin de hizmete girmesiyle Toksözler Şirketler Grubu’nda istihdam sayısının yaklaşık 75 kişi olduğu öğrenildi.

1 milyar euro’yla 7 AVM açacaklar

Türkiye’de Forum markasıyla 8’i faal, 2’si inşaat halinde 10 alışveriş merkezine sahip olan Hollandalı Multi Corporation, 2012’ye kadar 1 milyar euro yatırımla 7 yeni AVM daha açacağını açıkladı

1 milyar euro’yla 7 AVM açacaklarTürkiye’de Forum markasıyla 8’i faal, 2’si inşaat halinde 10 alışveriş merkezine sahip olan Hollandalı Multi Corporation, 2012’ye kadar 1 milyar euro yatırımla 7 yeni AVM daha açacağını açıkladı

EKONOMİ SERVİSİ

Hollandalı alışveriş merkezi (AVM) yatırımcısı Multi Corporation, Türkiye’de 2012 yılına kadar 1 milyar euro yatırımla 7 şehirde 7 AVM daha açacağını açıkladı. Forum markasıyla 8’i faal ve 2’si inşaat halinde 10 alışveriş merkezi bulunan Multi Corporation’ın Yönetim Kurulu Başkanı Hans van Veggel, Aksaray, Aydın ve Kayseri illerindeki 4 adet araziye de otel ve konut yapmak istediklerini söyledi.
Son 4 yılda Türkiye’ye 2.1 milyar euro yatırım yaptıklarını anlatan Veggel, “Bakırköy’deki Marmara Forum ve Forum Kayseri’nin yapımı sürüyor. Çanakkale, Elazığ, Çorum, Gaziantep, Antalya, Adana ve Diyarbakır’da yine Forum markamızla 2012’ye kadar AVM’leri açacağız” dedi.

Türk markaları Avrupa’ya
Multi yatırımları içinde Türkiye’nin payının yüzde 35 olduğunu dile getiren Veggel, Corio ile de yurtdışı yatırımları için 1.3 milyar euro’luk anlaşma imzaladıklarını hatırlatarak, “Şu an hali hazırda Türkiye için bir plan olmasa da fırsatları değerlendiriyoruz. Onlar da Türkiye’den memnun” şeklinde konuştu.

Multi Türkiye’nin yeni CEO’su Hulusi Belgü ise yapmış oldukları AVM’lerde yabancı markaları Türkiye’ye getirmeye devam edeceklerini ve Türk markalarını da Avrupa’ya açmaya çalışacaklarını anlattı.

Belgü, “Colins ve Mavi gibi markalar Avrupa’da öncü. Türk markaları daha çok Türki cumhuriyetleri ve Ortadoğu’yu tercih ediyor. Onları da Avrupa’ya taşımak arzusundayız” dedi.

Multi Corporation ve inşaat alanında faliyet gösteren Turkmall, Nisan 2010’da yollarını ayırmıştı. Şirketin CEO’su Levent Eyüboğlu, Turkmall ile yoluna devam ederken, MultiTurkmall ise adını ve logosunu Multi Development Türkiye olarak değiştirdi.

14 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYOR
-Multi, 14 ülkede 40’ı AVM 192 projeye sahip
Varlıkları: 12.4 milyar euro
Bünyesindeki perakendeci sayısı: 10 bin 800

Türkiye’de 238 AVM bulunuyor
Sektör, 2010 yılına 238 AVM, 5.7 milyon metrekare kiralanabilir alanla girdi. Yıl sonuna kadar açılması planlanan 32 AVM ile kiralanabilir alan 6.7 milyon metrekareye ulaşacak. AVM’lerin toplam cirosu 2009’da 21 milyar lira oldu. Bu yılki cironun 25 milyar lira olarak gerçekleşmesi bekleniyor. 2009’u 1 milyar ziyaretçi ile kapatan AVM’lerde yeni hedef 1.1 milyarı yakalamak.

Halka açılacak
Multi Development Türkiye Varlık Yönetimi CEO’su Cem Bodur, gayrimenkul yatırım ortaklığını (GYO) 2012 yılına kadar olgunlaştırıp halka açacaklarını söyledi. En büyük GYO fonu olarak halka arz olmayı hedeflediklerini belirten Bodur, “Halka arzın fiyatı 1.3 milyar euro’nun üzerinde olur diye tahmin ediyoruz. 2008’de GYO’ya dönüşmek için kurulan fonun yüzde 25’i 250 milyon euro’ya Kanadalı bir emeklilik fonuna satıldı. Büyük ortak Multi. Ama zaman içinde ortaklar artarsa Multi adından vazgeçeriz” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.