Torium Açılışı

Başbakan; Torium Alışveriş Merkezi’ni açtı

Avm Haber, Avrupa Yakası Alışveriş Merkezleri
Torium Açılışı
Torium Açılışı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Hayal kırıklıklarına, bu ülkede umudun bir kez daha tükenmesine asla izin vermeyeceğiz. El ele, omuz omuza, ülkesiyle, milletiyle, milletinin her bir ferdiyle geleceği birlikte inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Toruim Alışveriş Merkezi’nin açılışına katılan Erdoğan, Torunlar Grubu’na, İstanbul’a böyle büyük ve modern bir yatırım kazandırdıkları için teşekkür etti.

Erdoğan, 200 milyon dolar tutarındaki bu yatırımı, sadece tüketime yönelik bir tesis olarak görmenin haksızlık olacağını, alış veriş merkezinin bin 750 kişiye istihdam imkanı sağladığını, aileleri de dikkate alındığında tesisden istihdam konusunda yararlananların sayısının 5 bini aştığını kaydetti.

İstanbul’da ticaretin canlanması açısından da bu yatırımın sektöre farklı bir heyecan getirdiğini ifade eden Erdoğan, son dönemde açılışını yaptığı, özel sektöre ait küçük ya da büyük her yatırımın kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, özellikle küresel krizin dünyada yaygın olduğu dönemde krizi fırsata dönüştürme gayreti içinde olan girişimcilerin attıkları adımların kendilerini hem duygulandırdığını hem de heyecanlandırdığını anlattı.

Bu noktada THY’nin çok önemli bir adımı olduğunu anlatan Erdoğan, 1’i kargo 5 uçağın THY’ye kazandırıldığını, bunun yanında bakım onarımla ilgili dev bir yatırımın inşaatının sürdüğünü, ayrıca motor fabrikasının açılışını yaptıklarını kaydetti.

Bütün bu adımların Türkiye’nin nereden nereye geldiğini gösterdiğini vurgulayan Erdoğan, ”Artık Türkiye pazar olmaktan çıkan, üretime yönelen, tüketimi lüksten öte adeta verim ekonomisine çeviren ekonomiyi kendine telakki eden bir ülke haline geliyor” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan yarın Şanlıurfa’da Güneydoğu Anadolu Projesi’nin önemli adımlarından biri olan ve DSİ tarafından yapılan 10 baraj ve sulama tesisinin toplu açılış törenine, ardından da Hasankeyf’e geçerek, Ilısu Barajı çerçevesindeki köylülere evlerini teslim törenine katılacağını belirtti.

HAYALLERİ OLMAYANLARIN, HEDEFLERİ OLMAZ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre önce memurun, işçinin, emeklinin aylıklarında yüzde 8 ile yüzde 22 arasında artış yaptıklarını anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Meclise sunduğumuz 2011 bütçemizi kriz değil, büyüme odaklı, yatırım esaslı bir anlayışla ele aldık. Gelişmiş ülkelerin dahi bütçelerini kıstıkları, maaşları düşürdükleri, yatırımlarını durdurdukları ve bunların sancılarını yaşadığı bir dönemde, biz çok farklı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Hayalleri olmayanların, hedefleri olmaz. Biz böyle inandık, böyle bu yola çıktık. Hedefleri olmayanların, projeleri olmaz. Biz bu ülke için büyük hayaller kurduk, büyük hedefler belirledik, büyük projeler hazırladık ve öyle yola çıktık, öyle de yolumuzda ilerliyoruz.

Olmaz denilen, Türkiye’de gerçekleşemez denilen, başarılması, ulaşılması imkansız görülen bir çok seviyeyi yakaladık, bir çok hedefi biz hamdolsun gerçeğe dönüştürdük. Çünkü bu ülkeye inanıyoruz.

İşadamlarımıza, milletimize inanıyoruz. Bu ülkenin potansiyeline, girişimcisine, işçisine, üreticisine, sanayicisine güveniyoruz. Özgüvenle her türlü engeli aşabileceğimize, her seviyeye ulaşabileceğimizi de inanıyoruz, bunu biliyoruz. Bu özgüvenin eksilmesine, hayal kırıklıklarına, bu ülkede umudun bir kez daha tükenmesine asla izin vermeyeceğiz. El ele, omuz omuza, ülkesiyle, milletiyle, milletinin her bir ferdiyle geleceği birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.”

Başbakan Erdoğan, Toruim Alışveriş Merkezi’ndeki mağazaların yüzde 80’inin açıldığını belirterek, ”Bize öğrencilik yıllarımızda öğretmişlerdi ‘Taştı rahmet deryası’ diye… Rahmet deryası taştı. Şimdi bereket var, bolluk var. Kimse bize felaket tellallığı yapmasın. Biz inanıyoruz ve yolumuza da bu inançla devam ediyoruz. Yeter ki çalışalım. Azimle, gayretle yolumuza devam ediyoruz. Göreceksiniz bugün dünden daha iyi, yarın bugünden daha iyi olacak. Bundan şüpheniz olmasın” diye konuştu.

Türkiye’nin 8 yıl önce dünyanın 26. büyük ekonomisi olduğunu dile getiren Erdoğan, hedeflerinin 2023’de Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi olduğunu kaydetti.

Dünyanın Türkiye’ye artık farklı baktığını, her yerde Türkiye’nin konuşulduğunu ifade eden Erdoğan, ”Özgüvenimiz tam. Bunu yer yerde görüyoruz. 81 vilayetimizin tamamında var. Bu özgüvenle beraberce bunları başaracağız” dedi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından beraberindekilerle kurdele keserek açılışını yaptığı alışveriş merkezini gezdi.

Türkiye’nin İlk Kar ve Buz Temalı Eğlence Parkı

Torunlar GYO’nun İstanbul Haramidere’de inşaa ettiği Torium Alışveriş Merkezi‘nde 180 mağaza bulunuyor. 22 Ekim 2010 tarihinde açılan Torium AVM, Türkiye’nin beşinci, İstanbul’un ise 3. büyük alışveriş merkezi konumunda. Eğlence alanları toplam alanın %30′una ayrılan Torium’da 9 sinema salonu, Kar ve Buz Eğlence alanı(3,532 metrekare), Starpark Lunapark (çocuk oyun alanı) bulunuyor.

SNOWPARK

torium-snowpark
torium-snowpark

Ziyaretçilerine dört mevsim kış sporlarının ve kar eğlencesininn keyfini yaşatacak olan Snowpark‘ta kızaklı tüp kaydırak, 70 metre uzunluğunda 3 sıçrama rampalı snowboard parkuru ve çiftt ahşap kızak rampası bulunuyor. Halatlı dağ tırmanışı, kayak eğitim parkurunun kar oyunları alanı yer alıyor.

Karpark Giriş Ücreti (1 saat için)
Tam: 20 TL
İndirimli (5-12 yaş- öğrenci – 65 yaş üstü) : 15 TL
Aile : 40 TL
(Anne – Baba – 1 çocuk, Aile ilave kişi 10 TL)

Mumbot, Mont, Eldiven

Kar Simidi (20 dk için) kişi başı : 10 TL

Pist Kullanım Ücretleri (2 saat için)

Snowboard Takım Yetişkin : 40 TL
Snowboard Takım 6-12 Yaş : 35 TL

Snowboard / Kıyafet

Kayak takımı Yetişkin : 40 TL
Kayak takımı 6-12 Yaş: 35 TL

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.