Beylikdüzü Migros’ta sömestre

ETKİNLİKLER
Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, çocuklara yönelik etkinliklerine büyük bir hızla devam ediyor.
ECE Türkiye Proje Yönetimi AŞ tarafından yönetilen Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, çocuklara yönelik etkinliklerine büyük bir hızla devam ediyor.

Alışveriş Merkezi, 2011-2012 birinci okul dönemini bitiren çocuklara keyifli bir kültür-sanat serüveni hazırladı. 23 Ocak’ta başlayan serüven, 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamalarına kadar sürecek.

Tarih boyunca pek çok önemli uygarlığı barındıran Anadolu’nun zengin değerlerine bu kez çocuklar şahitlik ediyor. Kültürel tarihi sanat atölyeleriyle buluşturan birbirinden ilginç aktivitelerle “Thema Anadolica” yılın en özel, en eğitici, en eğlenceli çocuk projesi olmaya aday.

23 Ocak’ta bereketli Hitit dünyasıyla tanışan çocuklar, 24 günlük süreç boyunca Frig, Lidya, İyon, Urartu, Sümer, Akad, Babil, Asur, Fenike, Minos ve Miken topraklarına girerek hala gizemini koruyan kadim bir tarihi soluyacaklar. Söz konusu uygarlıklara ait gündelik yaşam, mimari gelişimler, sanatsal öğeler, kültürel değerler, mitos ve hikâyeler birer saatlik atölyelerle uygulamalı olarak çocuklara aktarılıyor.

Yazılı ve sözlü, kayıtlı ve kayıtsız geleneğin söz konusu uygarlıklara özgü spesifik bilgisi Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi aktivite alanında bugünün çocuklarına ulaşıyor.

Çocuklar, uzman eğitmenlerin gözetiminde yaratıcı drama, heykel, resim, tasarım, mozaik, dans, tiyatro, yazı, desen, takı, mutfak, keşif, rölyef atölyelerine katılarak yaratıcılıklarını geliştiriyor.

GA Çocuk-Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi ortak projesi olan “Thema Anadolica” aktiviteleri, çocukların yaş ve gelişim evreleri dikkate alınarak motor-mental ve fiziksel gelişimlerine destek olmak üzere, “3C+ Program” (Creative-Crazy- Comprehension/Genious) ile hazırlandı.

Aktiviteler, beyinle bedensel gelişimi paralel devam ettirebilmek, takım halinde çalışabilme yeteneği kazandırmak, farklı ortamlara uyumu kolaylaştırmak, özgüven ve ifade yeteneğini artırmak amaçlarıyla hazırlandı ve temel olarak gözlem, araştırma, algılama, yaratıcılık, farkındalık, adaptasyon gibi mental ve motor becerileri geliştirmeye yönelik tasarlandı.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.