Cinemaximum Forum Sinema

Denizli, SİNEMA

2008 yılının Nisan ayında Denizlililerle buluşan Forum Çamlık, görkemli açılışının ardından düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinlikler ve ilgi çeken kampanyalarıyla Denizli’de yeni bir alışkanlık yarattı. Denizli kent merkezinin güneyinde, Demokrasi Meydanı üzerinde yer alan Forum Çamlık, keyifli alışverişin yanı sıra eğlence, yenilik ve değişimin de merkezi haline geldi.

7’den 70’e her yaş grubunu kendisine çeken Forum Çamlık; toplam 34.000 m2’lik perakende alanı ve 1000 araç kapasiteli otoparkı, ulusal ve uluslararası markaların yer aldığı mağazaları, restoranları, eğlence alanları ve 7 salonlu sineması ile Denizli’nin perakende piyasasına da yeni bir boyut getirdi.

Bulunduğu bölgenin kendine özgü zengin kültürünü öne çıkararak mimari bir değer katan Forum Çamlık; doğal yeşil alanları, havuzları, peyzaj alanları ve Pamukkale travertenlerinden esinlenilen cepheleri ile özgün mimarlığın sınırlarını zorluyor.

Alışveriş ve yaşam merkezi oluşumunu kendine özgü modern yapısıyla yeniden yorumlayan Forum Çamlık’ta Hanefi Yeter, Pelin İnal, Eyüp Öz, Kazım Karakaya, Ekrem Özen’e ait sanat eserleri halkla buluşuyor.

Forum Çamlık’ta gezerken karşılaşacağınız meydan ve sokakların her biri bir şeyi çağrıştırıyor. Denizli’nin kalbi sayılan Demokrasi Meydanı önündeki aynı adlı meydan, şehrin alışveriş merkeziyle iç içe geçtiği önemli noktalardan biri. Forum Çamlık’ın ikinci meydanı adını, dünyaca ünlü travertenleriyle hayranlık uyandıran Pamukkale’den almış. Alışveriş merkezinden Demokrasi ve Pamukkale Meydanları’na bağlanan sokaklar da kendilerine özgü isimleriyle öne çıkıyor.

Kısa sürede Denizlililerin ayrılmaz bir parçası olan Forum Çamlık, yıl boyu süren birbirinden dinamik ilgi çekici etkinlikler, kampanyalar, konserler, tiyatro gösterileri ve çocuk etkinlikleriyle keyifli yaşamın adresi olmaya devam ediyor.

Forum Çamlık yılda 7 milyon ziyaretçi çekmektedir.

Program
Perakende 24,000 m2
Süpermarket 4,500 m2
Restoranlar 2,200 m2
Eğlence alanları 800 m2
Sinema 2,500 m2

Park Yeri
1,000
Proje Geliştirme
Multi Development Türkiye, İstanbul, Türkiye

Yatırımcı
Multi Development Türkiye İstanbul, Türkiye

Konsept
T+T Design, Gouda, Hollanda

Mimari
Chapman Taylor, Madrid, İspanya

İnşaat Başlangıcı
3. Çeyrek 2006

Açılış
2. Çeyrek 2008

İletişim
Multi Development Türkiye, İstanbul, Türkiye
Tel: +90 212 349 10 00
Fax: +90 212 349 10 99

Forum Çamlık Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Denizli Devlet Hastanesi, Çevre Gönüllüleri ve Kadın ve Çevre Derneği işbirliği ile “Doğa Kendisine Geri Döneni Sever” projesine imza atıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.