Dinozorlar AnkaMall AVM’de görücüye çıktı!

ETKİNLİKLER
İstanbul ve Bursa’da büyük ilgi gören Dinozorlara Yolculuk Sergisi şimdi de AnkaMall AVM’de!
ANKAmall ev sahipliğinde, Istanbul Exhibitions tarafından Türkiye’ye getirilen “Dinozorlara Yolculuk Sergisi”, Ankaralı çocuklar ve aileleri ile buluştu.

Dünyanın en gelişmiş robotlarını üreten Japon “Kokoro” firması tarafından Natural History Museum için geliştirilen hareketli ve ses çıkaran dinozorlar, Ankara ve çevresindeki illerde, çocuklar ve ailelerine macera dolu bir dünyanın kapılarını aralayacak.

Sergi ile ilgili olarak ANKAmall Alışveriş Merkezi Müdürü Ozan Canbolat, “Sömestr döneminde dünyaca ünlü bir sergiyi Ankaralı çocuklar ve aileleri ile buluşturmaktan son derece mutluyuz. Serginin çocuklar için eşsiz bir karne hediyesi olacağını düşünüyoruz. Natural History Museum’un en çok ilgi çeken bölümlerinden biri olan “Dinozorlara Yolculuk Sergisi”ni Ankaralılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Istanbul Exhibitions Yöneticisi Selim Sefada ise; “Londra’nın dünyaca ünlü doğa tarihi müzesi Natural History Museum’un hazırladığı “Dinozorlara Yolculuk Sergisi”ni, mümkün olduğunca çok çocukla buluşturmayı hedefliyoruz. 65 milyon yıl öncesinin gizemli canlılarının dünyasına uzanan bu keyifli yolcuğa tüm Türkiye’yi ortak etmeye çalışıyoruz” dedi. Sefada, tüm anne ve babaların çocukları ile birlikte, sömestr döneminde ve sonrasında, sergiyi, ziyaret edilecek kültür & sanat etkinlikleri listesine dahil etmelerinin faydalı olacağını söyledi.

65 milyon yıl önce sır dolu ani yok oluşları ile en çok merak edilen canlıların dünyasına ışık tutan sergide; dinozorlar aleminin kralı olarak bilinen T-REX başta olmak üzere çok sayıda dinozor çeşidi bulunuyor.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.