Dünya Çocukları Doğa Koleji 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde Buluşuyor.

Avm Haber

Doğa Koleji Öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünya çocuklarıyla birlikte kutluyor!!! 12 Farklı Ülkeden Gelen Dünya Çocukları 17-24 Nisan tarihleri arasında unutulmaz bir hafta geçirecekler.

Her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinde, farklı ülkelerden gelen dünya çocuklarını ağırlayan Doğa Koleji, bu yıl da 12 farklı ülkeden gelecek olan onlarca öğrenciyi tam 7 gün boyunca en iyi şekilde ağırlayacak ve onlara unutulmaz bir çocuk bayramı coşkusu yaşatacak…

Dünya Çocukları İstanbul’ da
Doğa Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ve 6. Doğa Koleji Uluslararası Çocuk Festivali için yurtdışındaki farklı okullardan gelen dünya çocuklarını ağırlayacak. Nijerya, Hollanda, Portekiz, Vietnam Belçika, Macaristan, Ukrayna, Hırvatistan, Almanya, Bulgaristan, Romanya, Çin Halk Cumhuriyeti’nden gelen misafir çocuklar 23 Nisan haftası boyunca Doğa Koleji öğrencileriyle birlikte Beykoz Kampüsü’nde ve istanbul’da birbirinden renkli günler geçirecek, tüm dünyaya barış mesajları verecekler.

Kültür Mozaiği İstanbul
Çeşitli ülkelerden Türkiye’ye gelecek olan misafir öğrenci ve öğretmenler havaalanı ve otobüs terminallerinde Doğa Koleji öğrencileri tarafından karşılanıp, öğrenci servisleri ile misafir edilecekleri Doğa Koleji öğrencilerinin evlerine götürülecekler. 19-20 Nisan tarihlerinde misafir öğrenciler, aralarında Dolmabahçe Sarayı, Miniatürk, Kapalı Çarşı, Yerebatan Sarayı gibi yerlerinde bulunduğu tarihi ve kültürel değerleri görmenin yanı sıra, Turkuazoo’da deniz altında canlıların çeşitliliğini keşfedecek, İstanbul Boğazı’nda yat turuna çıkarak boğazın eşsiz güzelliğinin tadına varacaklar.

Beykoz Doğa Koleji’nde Şenlik Kutlaması
Doğa Koleji’nde gerçekleşecek 23 Nisan 6. Uluslararası Çocuk Festivali; öğrencileri, dünya çocuklarını, velileri ve öğretmenleri bir araya getiren, dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Çocuk Bayramını İstanbul’dan tüm dünyaya tanıtan bir kültür mozaiği… Doğa Koleji’nde misafir edilecek olan 12 farklı ülkeden öğrenciler seçildikten sonra misafir kabul edecek Doğa öğrencileri ile mail yoluyla iletişime geçerek birbirlerini tanıma süreci yaşadılar. Bu süreçte öğrenciler farklı ülke ve kültürden arkadaşlarıyla tanışırken yabancı dil bilgi ve becerilerini de kullanacakları bir ortamın yansımalarını hem sosyal hem de akademik hayatlarına taşıyorlar.

Beykoz Doğa Koleji’nde “Barış ve Kardeşlik”
Bu yıl Doğa Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için misafir ettiği dünya çocuklarını Beykoz Doğa Koleji’nde açılan “Dostluk ve Sevgi” konulu resim sergisinde buluşturacak. Yurtdışından gelen misafir öğrencilerin kendi ülkelerinde yaptıkları “Barış ve Kardeşlik” konulu resimleri 23 Nisan Haftası boyunca Beykoz Doğa Koleji’nde sergilenecek.

21 Nisan Perşembe günü, tüm konuk öğrenciler bayram coşkusunu doyasıya yaşayacaklar. Öğrenciler çocuklar için özel olarak hazırlanan atletizm oyunlarına katılacak ve gerçekleşecek Kids’ Athletics turnuvasında doğa ve sporla içi içe bir gün geçirmenin ayrıcalığını yaşayacaklar. Kültürel paylaşımların bir göstergesi olarak düzenlenecek “Gözleme Şenliği” ne katılarak lezzet dolu dakikalar geçirecekler. 23 Nisan’da ise Beykoz Doğa Koleji’nde buluşan dünya çocukları yerel kıyafetleriyle halk danslarından kültürel etkinliklerine kadar pek çok gösteri gerçekleştirecekler.

Birlikte katılacakları yarışmalar, etkinlikler ve gösterilerin ardından 22 Nisan Cuma akşamı tüm dünya çocukları Beykoz Doğa Koleji’nde buluşarak her dilden her renkten barış ve kardeşlik temalarıyla dolu resimlerle süsledikleri alanda bir veda partisine katılacaklar. Tüm öğrenci arkadaşlarına ve Türk ailelerine veda etme imkânı bulacak olan konuk öğrenciler, hafızalarından silinmeyecek anılarla ülkelerine uğurlanacaklar.

Alışveriş Merkezleri Çocuk Cıvıltılarıyla Dolacak
22 Nisan Cuma günü başlayacak 23 Nisan Şenliği kapsamında misafir öğrenciler, Metrocity AVM, Maltepe Park Carrefour AVM, Tepe Nautilus AVM, Cevahir AVM, Sapphire AVM ve Torium AVM’de kendi ülkelerine özgü, değişik gösteriler sunacaklar. 23 Nisan Cumartesi günü Torium AVM’ de 198 öğrenci ve 47 öğretmenin katılımı ile saat 14.00’da başlayacak geçit töreninin ardından bir festival tadında gerçekleştirilecek programda bütün ülkelerden gelen öğrenciler birbirinden güzel dans gösterilerini sunacaklar.

Alışveriş merkezlerine aileleriyle birlikte gelen çocukları da unutmayan Doğa Koleji, kuracağı etkinlik alanlarında çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenleyecek. Özel olarak hazırlanan alanlarda 7 gün boyunca pandomim gösterileri, ebru yapımı, cam üfleme, hamur çalışması, seven time çalışması, palyaço gösterileri, akordiyon show, resim çalışması ve dans gösterileri gibi birçok etkinliğe katılma fırsatı bulacak olan çocuklar, hafızalarından silinmeyecek, neşe dolu bir bayram geçirecekler.

22 Nisan Cuma günü ise tüm dünya çocukları Beykoz Doğa Koleji’nde buluşacak ve Doğa Koleji’nin geleneksel 23 Nisan Çocuk Festivali’ne katılacaklar. Misafir öğrenciler bütün hafta Doğa Koleji öğrencileri eşliğinde kültür ve tarih turları kapsamında İstanbul’u gezecek, renkli aktivitelere dahil olacaklar.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.