e-PTT AVM hizmete açıldı

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, Avm Genel, Avm Haber

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’nin ilk 3 boyutlu alışveriş sitesi e-PTT AVM’yi hizmete açtı.

Yıldırım, Çeşme Sheraton’daki e-PTT AVM projesinin tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, 2003 yılında tüm kurumlarla ilgili brifing aldığını, 170 yıla yakın geçmişi olan PTT’nin dünyadaki değişime uyum sağlayamadığını gördüğünü belirtti.

Bilgi iletişim sektöründe serbestleşme dönemi yaşandığına dikkati çeken Binali Yıldırım, e-PTT AVM Projesi kapsamında 51 KOBİ ile protokol imzalandığını, kamu sektörü ve özel sektörün birlikte çalıştığını dile getirdi.
Türkiye’de sanal ortamda alışverişin her geçen gün arttığını söyleyen Yıldırım, e-PTT AVM’de vatandaşın istediği dükkandan, istediği ürünü alabileceğini, ürünü de PTT’nin getireceğini dile getirdi.
Ticaretin sanal ortamda, teslimatın ise gerçek dünyada yapılacağını söyleyen Binali Yıldırım, projenin hem iş hem eğlence hem de hizmete erişimde kalite getirdiğini ifade etti.
Tören sonunda Binali Yıldırım’ın sanal sureti (avatar) sanal ortamda kırmızı kurdele keserek e-PTT AVM’nin açılışını yaptı.

İlk alışverişi de yapan Binali Yıldırım bin 750 liraya kırmızı bir bilgisayar satın aldı.
Alışveriş sırasında pazarlık yapmak isteyen Binali Yıldırım, sistemin kimseye ayrıcalık tanımadığını ifade etti ve sistemi oluşturan PTT yetkililerine ”Siz bu kapıdan çıkınca beni tanımazsınız da” diye espri yaptı.

http://www.epttavm.com/tr/invite/

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.