Fetih 1453 Yorumlar Gelmeye Başladı

SİNEMA

Fetih 1453’ü izleyenlerden olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arın , Akmerkez’deki AFM Sinemaları’nda düzenlenen özel bir seansta Fetih 1453 filmini izledi ve yorum getirdi. İzlenimleri sonrasında Anadolu ajansı muhabirine fetih 1453 filmini değerlendiren bülent Arınç, gerçekten müthiş etkileyici bir film olarak nitelediği Fetih 1453’ün çok güzel bir öyküsü olduğunu söyledi.

Bülent Arınç, “Çok duygulu film. Biraz ağladım doğrusu. Fethi bütün özellikleriyle anlatmışlar. Oynayanlar da çok güzel oynuyor. Sahneler çok hoş. Efektler, müzik gayet güçlü. Çok başarılı buldum. Faruk Aksoy’u, ekibini, bu filme destek veren herkesi kutluyorum. Gerçekten son yıllarda çekilmiş en muhteşem film.

Herkese tavsiye ediyorum

Filmin bazı tarihi gerçeklerle örtüşmediğine ilişkin yorumların hatırlatılması üzerine Bülent Arınç, “Film bu. Belgesel değil. Ama genelde bizim bildiğimiz kadarıyla İstanbul’un fethinde yaşanan bütün olayları gayet güzel dramatize şekilde anlatmış. Kurgusu çok güzel. Film eleştirmeni değilim ama izlediğim kadarıyla başarılı buldum” dedi.
Arınç, filmi bazı aile üyelerinin yanı sıra Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ve Akmerkez GYO AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Raif Dinçkök’ün de aralarında bulunduğu bir grupla birlikte izledi.

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.