Gökhan Türkmen Ankara Optimum’ da

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, Avm Haber, ETKİNLİKLER

GÖKHAN TÜRKMEN KİMDİR ?
Gökhan Türkmen 1983 yılında İstanbul ‘da dünyaya geldi. Herkes gibi müziğe çocukken başlamadı, çocukluğunun tadını çıkardı. İlerleyen yıllarda yakın bir arkadaşının gitar sevgisi Gökhan’a da bulaştı. 1997′de annesinin aldığı gitarla da bu ilgi büyüdü ve müziğe ilk adımlarını attı.

Söz ve beste çalışmaları okul yılları boyunca devam etti ve 2000 yılından itibaren farklı mekanlarda sahne almaya başladı. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümü’nden mezun olan Gökhan, bundan sonraki süreçte müziğe daha da ağırlık verdi ve şan dersleri almaya başladı.

2008 yılında Youtube adlı video paylaşım sitesine yüklediği “Büyük İnsan” şarkısı 5 milyondan fazla kişi tarafından dinlendi ve paylaşıldı. İlk albümüne de adını veren ve çıkışını sağlayan bu şarkıyı, kuzeni Serkan Söylemez yarattı. Bu albümde Büyük İnsan, Yan Sen ve Dön şarkılarına klip çekildi. Klipleri müzik kanalları ve internet dünyasında izlenme rekorları kırdı. En iyi çıkış yapan sanatçı olarak Altın Kelebek ödülü alan Gökhan Türkmen, 2010 yılında, ilk albümünün başarısını pekiştiren ikinci albümü “Biraz Ayrılık”ı çıkararak yoluna sağlam adımlarla devam etti. O yıl en çok ödül alan sanatçılardan biri olan Gökhan Türkmen’in ikinci albümü Biraz Ayrılık radyo ve televizyonlarda en çok çalınan, klipleri en çok yayınlanan albüm oldu. Bu albümde Biraz Ayrılık, Rüya, Bir Öykü ve Ayıp Ettin şarkılarını kliplendiren Gökhan Türkmen, yüzlerce konser ve sahne performansıyla hayranlarıyla buluştu.

Bir yandan yoğun bir şekilde müzikal çalışmalarına devam eden Gökhan Türkmen, diğer yanda sansasyondan uzak, sakin bir hayat sürdürmekte.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.