Kanyon Sinema

Avrupa Yakası, İSTANBUL, SİNEMA

Eczacıbaşı Toplululğu

Dr.Nejat f. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, sanayi alanındakiilk girişimini, 1952’de İstanbul’da kurulan Türkiye’nin ilk modern ilaç fabrikası ile gerçekleştirildi.
Eczacıbaşı bugün temel olarak yapı ürünleri alanında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi kuruluşları topluluğudur. Topluluk yapısında, bu temel sektörler dışında finans, bilgi teknolojileri, kaynak teknolojileri, madencilik ve gayrimenkul geliştirme alanında etkinlik gösteren kuruluşlarda yer alıyor.
Topluluk, dünyanın tek çatı altında toplanmış en büyük seramik sağlık gereçleri fabrikalarından birine sahip bulunuyor. Temizlik kağıtları pazarında ise Türkiye’de liderliği elinde tutuyor.
Topluluğun sermayesi halka açık kuruluşlarını EİS
Eczacı başı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar San. ve Tic.A.Ş.. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri sanayi ve Ticaret A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. Eczacıbaşı, altısı yabancı ortaklı olmak üzere toplam 39 kuruluşu, 10.950 çalışanı ve 2011 sonu itibariyle 5,35 milyar TL cirosu ile Türkiye’nin önde gelen sanayi toplulukları arasında yer alıyor.

Brigitte Weber

Kanyon evlerinin iç mimari konsept çalışmasını Sevil Peach ile yürüten mimar Brigitte Weber ” işlevsellik yoksa estetik ve dekorasyon anlamını yitirir”
görünüşe dayanan Bauhaus ekolünü izleyerek, evlerin iç mekanlarının işlevsel olmasına öncelik vermiştir. Bu konsept çerçevesinde, banyo ve mutfakları izole vazgeçilmez alanları arasına sokmuştur.
”Kanyon’un mimari yapısı çok heyecan verici. iç mimari tasarımda da en güçlü ilham kaynağım bu oldu. Şehrin kalbinde, yeşillikler içinde, doğal formlar, teraslar, bahçeler, estetik ve görkemli bir yapı… Bizde doğadan renkler ve doğal malzemelerle bezedik Kanyon’u. İnsanların modern şehiranlayışından uzaklaşmadan, kendilerini bağımsız ve özel hissedebilecekleribir dünya yaratmak üzere yola çıktık.”

İŞ GYO – İŞ Gayrimenkul Yatırım

İş GYO, deneyimi, finansal gücü ve markasının saygınlığı ile Türkiye’de gayrimenkul piyasasının güçlenerek büyümesi için önderlik etmektedir. Tamamı dünya standartlarında, Türkiye’nin önde gelen gatrimenkullerinin yer aldığı portföyü ile buhedef doğrultusunda ilerledigini gösteren Şirket, akılcı yatırımları ve gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ilgi uyandıran Kanyon Proje gibi başarılı proje seçimleriyle portföy değerini sürekli olarak artırmakta ; gayrimenkul piyasasındaki büyüme potansiyeli ile sektörün ihtiyaçlarını yakından takip ederek sektör için artı değer yaratmaktadır.

”Kanyon’da; konutlarıyla, çarşısıyla, ofisleriyle bir bütün olarak tasarlanmış, sosyal ve kültürel etkinliklerle her an yaşayan, toplumla ve çevresiyle bütünleşen, eğlenceli bir dünya yarattık. Proje ortağımız Eczacıbaşı Topluluğu ile hayata geçirdiğimiz Kanyon, sahip olduğu konseptiyle dünyanın sayılı merkezlerinden biri olurken, Türkiye’de ve Avrupa’da bir ilki gerçekleştirmiştir.”

The Jerde Partnership International

Jerde Partnership, unutulamayacak deneyimler yaşatan ve hergün milyonlarca insanı kendine çeken eşsiz yerler tasarlayan bir görsel mimari ve şehir planlama firmasıdır. Jerde tarafından tasarlanan mekanları her yıl yaklaşık 800 milyon kişi ziyaret etmektedir.

”İnsanlar iyi vakit geçirdikleri bir yeri asla unutmazlar, oraya tekrar tekrar gitmek isterler.Bizde Jerde partnership olarak eşi benzeri olmayan mekanlar yaratıp, insanlara unutamayacakları deneyimler yaşatmayı seviyoruz. Bizim için önemli olan onlara bu olumlu duyguları her gün yeniden hissettirmek.
Kanyon da işte böyle bir yer.”

Tabanlıoğlu Mimarlık

Tabanlıoğlu bir önceki nesilden devraldığı mimari sorumluluğun bilincinde olarak, mimari boyutta yakından izleyen donanımlı, yaklaşık kırk mimardan bir grupla çalışmalarını sürdürmektedir. Tabanlıoğlu, Türkiye’de bir ilk olarak, Şubat 1998’de aldığı ISO 9001 standardı ile detaylı tariflenmiş iş gibi büyük boyutlu projelerin yerleri, alışveriş merkezleri, çok amaçlı kompleksler gibi büyük boyutlu projelerin yanısıra iç mimari projeler ile her sklada çalışmalarına devam etmektedir.

”Bana göre Kanyon’un en vurucu, en güçlü yönü sokakta alışveriş yapma keyfini, konforlu ve yeşillikler içinde, modern ve seçkin bir ortama taşıyor olması. Farkı yaratan yaşamı, işi alışverişi ve eğlenceyi kapalı kutulardan, açık havanın ferahlığına kavuşturmak.”

Arup

1990 yılında kurulan Arup Türkiye, yerel yetenek ve bilgi ile uluslararası tecrübeyi ileri düzeyde birleştirerek nühendistlik ve proje yönetimi alanındaki hizmetlerini sunmaktadır. Arup’un multidisipliner yaklaşımı, yurtiçi ve yurtdışında, kültürel, endüstriyel, alışveriş merkezi, ofis ve altyapı sektörlerinde çalışmasını sağlamaktadır. Kanyon’un tüm mühendistlik ve tasarım aşaması proje yönetimi hizmetleri, Arup tarafından ana firma olarak üstlenilmiştir.

”Dünya çapında kazanılmış mühendistlik birikimleri bu projede bir araya getirildi. Büyük emeklerle ortaya çıkan bu eserin, dünyadaki benzerleri arasında saygın bir yere sahip olacağından ve küresel takdir göreceginden eminiz ve bundan mutluluk duymaktayız.”

Sevil
Peach

Kanyon evlerinin iç mimari konsept çalışmasını Brigitte Weber İle yürüten Sevil Peach, ”hayallerin gerçekleştirilebileceği bir yaşam ortamı” yaratma anlayışından yola çıkarak, Kanyon evlerinde ” duvar ve kapılar gibi gereksiz engellerden arındıran, serbest ve geniş iç mekanlar” yaratmayı amaçlamıştır.

”İnsanların kendilerini özgür hissedebilecekleri, aynı zamanda güveni ve hareketi bir arada yaşanabilecekleri, nefes alan bir yer Kanyon. çok yönlü bir yaşamın içinde yer alan özel bir yer Kanyon. Çok yönlü bir yaşamın içinde yer alan kanyon evlerinin iç mekan tasarımı ise tıpkı Kanyon’un geneli gibi şık ve aynı zamanda rahat ve fonksiyonel detaylardan oluşuyor. İç mimari tasarımı üstlendiğimiz bu dümya, hem sosyal hem duygusal yaşamı renklendiriyor, çeşitlendiriyor.”

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.