My Dream City Avm

Anasayfa Manşet, Bolu Alışveriş Merkezleri

Bu Yeni Yapı Teknolojileri Bolu’da İlk ve Tek My Dream City’deC 30 Beton
My Dream City’de yer alan yapıların Betonarme taşıyıcı sistemlerinde C30 betonu kullanılmaktadır. C30 Betonu yapıların taşıyıcı sistemlerinin deprem dayanaklığı için tercih edilmesi gerekli beton sınıflarındandır. Yapı Malzemesi bilimi üzerinde çalışan Üniversitelerimiz olası bir depreme karşı dayanıklı olabilmesi için beton sınıfının C30 veya daha üzerinde olması gerektiğini 17 Ağustos 2001 tarihinde yayınladıkları bir deklarasyon ile kamuoyuna duyurmuşlardır.

Sismik Demir
My Dream City’de yer alan yapıların Betonarme taşıyıcı sistemlerinde sismik inşaat demiri kullanılmaktadır. Deprem Yönetmeliğine uygun olarak yüksek performanslı gerilimi giderilmiş sismik İnşaat demiri taşıyıcı sistemlerin deprem anındaki performanslarını artırarak bina taşıyıcı sistemlerinin daha güvenli olmasını sağlamaktadır.

Multiplan PVC Su yalıtım Membranı
My Dream City su yalıtım sistemlerinde Multiplan PVC Su yalıtım membranı kullanılmaktadır. Çağımızdaki teknik gelişmeler doğrultusunda mükemmel denebilecek bir seviyeye ulaşan PVC Su Yalıtım Membranları temelden ara katmanlara ve ara katmanlardan çatıya kadar tek kat olarak uygulanabilen ideal bir su izolasyon sistemidir.
PVC Su Yalıtım Membranlarının kaliteli yapılarda tercih edilmesinin nedenleri aşağıda belirtilmiştir:

• Uzun dayanım ömrü,
• Zor alev alma özelliği,
• Yüksek mekanik dayanım,
• Buhar geçirgenlik,
• Sıcak hava ile sorunsuz ek yeri kaynağı imkanı,
• İklimsel şartlara karşı yüksek dayanım,
• Bitki köklerine dayanım,

Metal Kenetli Çatı Örtüsü Sistemi
My Dream City’de yer alan yapıların çatılarında Metal Kenetli Çatı Örtüsü Sistemi kullanılmaktadır. Kenet sistemle birleştirilen panellerin vidalanmadan ve delik delinmeden monte edilmesinden meydana gelen Metal Kenetli Çatı Sistemi, panel üzerindeki deliklerden su sızması gibi bir olasılığı ortadan kaldırarak su yalıtımında kesin çözüm sağlamaktadır. Metal Kenet Çatı Sistemleri, panel birleşme noktalarında oluşturduğu deliksiz, eksiz ve düzgün yüzey ile yapılara estetik bir görünüm de kazandırmaktadır.
Kenetli Metal Çatı Sistemlerinde; panellerde kenet sistem sonucu boylamasına oluşan küçük kirişlerle çatıda ek bir yapısal mukavemet sağlarken, çatının taşıyıcılık kapasitesini de artmaktadır.Bu yapısal mukavemet, çatıda biriken kar yüküne karşı dayanıklılığı da büyük oranda artırmaktadır. Kent içinde Doğal YaşamBolu yöre iklim şartlarına uygun genel yaşam site anlayışına göre planlama…Güvenli bir yaşam sürülmesi için; 24 saat kapalı devre kameralı izleme( Görüntülü interkom sistemi) ve kartlı giriş sistemi…Sağlıklı yaşam imkânı sunan sosyal tesis, tenis kortu ve yürüyüş yolları…1650m2 alana sahip sosyal tesis içinde; fitness salonu, suquash salonu, çocuk kulübü, kafeterya, çocuk havuzu ve 560×1400 cm ebadında büyük yüzme havuzu, vitamin bar, bay bayan soyunma, sauna, buhar banyosu, masaj ve solaryum salonları…Toplam arsa alanı = 16.000 m2 olup, 4575 m2 konut, 1825 m2 AVM oturum alanına sahiptir. 5500 m2 peyzaj alanında 640 adet ağaç kullanımı, çocuk oyun alanları , tenis kortu ve süs havuzları…Sitede 6 adet konut bloğu bulunup, Bloklar Zemin+5 kat olup, 5.katta çatı dubleksi daireler planlanmıştır. Daireler her katta 4 adet olup her blokta 24 adet daire bulunmaktadır. Her daireye 1 adet kapalı otopark imkanı sağlanmıştır. Toplam 144 adet daire vardır. Her blokta 1 yük ve 1 insan asansörü olmak üzere 2 adet asansör planlanmıştır. ve toplamda 3 tip daire olarak planlanı.

Adres: Beşkavaklar Mah. Behiye Baysal Cad. No:30 My Dream City / BOLUTelefon: 0374 270 14 81Fax: 0374 270 09 22e-Posta: bilgimydreamcity.com.tr

Müteahhit Firma: Becikoğlu Ulus. Arası Nak. Madencilik Turizm Tic. Ltd. Şti.Proje Sahibi: Yılmaz Becikoğlu

Proje Mimarı: Uğur Proje
Statik: Uğur Proje
Elektrik: Uğur Proje
Peysaj: Uğur Proje
Yüklenici Firma: Turin inşaat A.Ş.Kontrol: İn. Müh. Nadir Gürkan YETKİN
Kontrol: Mimar Uğur İLHAN
Satış Koordinatörü: Merve PoyrazYapı
Ruhsat Tarihi: 15/09/2010

Benzer Haberler

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.