Olimpa Avm Sinema

Avm Haber

Film Adı:HÜR ADAM
Konusu:BİYOGRAFİ, DRAM, TARİH

“Hür Adam”, yazdığı kitaplar ve yetiştirdiği talebelerle 80 seneyi aşkın süredir Türkiye’den başlayarak bütün dünyayı etkileyen Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatından kesitler taşıyor. Pek çok ilmî ve edebî çalışmaya konu olan Bediüzzaman’ın hayatı “Hür Adam”da ilk kez dramatik bir yapıyla sinemaya uyarlandı. Küçük yaşta medrese eğitimiyle kendini geliştirdikten sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşü ve cumhuriyetin kurulması sancıları arasında, savaşlar ve işgaller yaşayan bir millete İslam’ı ve imanı, asrın gerekleriyle hatırlatmak gayesiyle yola çıkan Bediüzzaman’ın hayatı, esaretler, mahkemeler, sürgünler ve hapislerle geçti. Sadece kitap yazdığı ve talebe yetiştirdiği için pek çok iftira ve komployla ortadan kaldırılmaya çalışılan Said Nursî, her şart altında yazımına devam ettiği Risale-i Nur Külliyatı adlı eserlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalıştı.

SEANSLAR
Salon 3 : 12:30 – 15:30 – 18:30 21:30 (Ct.) 23:00 – (P.)
Salon 3 : 13:30 – 16:30 – (Ct.) 17:30 – (P.) 18:30

Film Adı:EYVAH EYVAH – 2 Fragman
Konusu:KOMEDİEyvah eyvah 2 filmi dün vizyona girdi. 7 ocak’ta vizyona girecek olan eyvah eyvah 2 filmi için son iki gün sinema severler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Filme çok kısa süre kalan şu günlerde sabırsızlığınızı eyvah eyvah 2 karaçalı türküsünü dinyelerek yatıştırın.
Sinema Adı:KARMAKARIŞIK
konusu:ÇİZGİ ANİMASYON

Krallığın en çok aranan –ve en etkileyici- eşkıyası Flynn Rider (seslendiren Zachary Levi) gizemli bir kulede saklanırken, o kulede yaşayan güzel ve cesur, 20 metre uzunluğunda altın sarısı saçları olan Rapunzel (seslendiren Mandy Moore) tarafından esir alınır. Yıllardır hapsedildiği kuleden çıkma yolları arayan Flynn’i esir alan meraklı kız, yakışıklı hırsızla bir anlaşma yapar ve alışılmadık ikili, süper-polis bir atın, aşırı korumacı bir bukalemunun ve sevimsiz bar haydutlarının da olduğu aksiyon dolu bir maceraya yelken açar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.