Toyzz Shop – Toyzz Shop Engelliler Haftasında Çocuklarla Bir Araya Geldi

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, Avm Genel, Avm Haber

Oyuncak denilince akla gelen ilk marka Toyzz Shop 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda engelli çocuklarla bir araya geldi.

Toyzz Shop yetkilileri ZİÇEV İzmir (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) ile Çiğli Özel Vasfiye-Orhan Akyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti ve okulda eğitim materyali olarak kullanılabilecek oyuncakları çocuklara hediye etti.

Okulda eğitim görenlerle yakından ilgilenen Toyzz Shop yetkilileri okuldaki çocuklarla vakit geçirme ve oyuncaklarla birlikte oynama fırsatı da buldu.

Engelliler Haftası boyunca gerek bedensel gerek zihinsel engelli çocuklar için yapılan pek çok etkinliğe oyuncak sponsoru olan Toyzz Shop Haziran ayında Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’nin sahneleyeceği tiyatro oyununun da ana sponsorluğunu yapacak.

Toyzz Shop Halkla İlişkiler Müdürü Ayça Candoğan Zengin “Türkiye’de 8.5 milyon kadar engelli olduğunu bilmekteyiz. Kişiler ve kurumlar kendi üzerlerine düşenleri yaparlarsa “engelsiz bir yaşam” oluşmaması için hiçbir neden yok. Eğitim, yaşamı idame ettirme ve sosyal yaşama uyum bir vatandaşlık hakkıdır, bu kapsamda Toyzz Shop üzerine düşeni yapmaya ve destek olmaya hazırdır” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.