Vera

ANASAYFA, Anasayfa Manşet, Avrupa Yakası, ETKİNLİKLER, İSTANBUL

Vera

Kategori:Konser Parti
Tarihler:07 Temmuz 2014 Pazartesi
07 Temmuz 2014 Pazartesi
22:30
Yer:
Beyoğlu Hayal Kahvesi
Adres:Hayal Kahvesi-Büyük Parmak Kapı Sok. Afrika Han, No:19 Beyoğlu İstanbul
Mail:info@hayalkahvesibeyoglu.com
Faks:0212 292 78 37
Ücret:
1. Kategori – 28.50 TL
Nereden Alınır:Biletix
Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00
Biletix Satış Noktaları,
www.biletix.com ve Mekan gişe

1. Be The Band Müzik Yarışması finalisti alternatif rock grubu Vera, 7 Temmuz’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sahne alıyor.

2004 yılında Denizli’de üyeleri henüz birer lise öğrencisiyken kurulan Vera, o günden bugüne toplam 3 demo albüm, 2 EP ve pek çok single yayınladı. İlk EP’si Sadece (2007) ile yeni başlayan İstanbul tecrübelerini ve edebiyatla olan yakınlığını müziklerine taşıyan grup, 2009 Şubat’ında yayınladığı Kürk Mantolu Madonna ve 2010 Mart’ta yayınladığı ikinci EP’si Fotoğraflarda ile tarzını iyice oturttu ve yine 2010 yılında Dream TV’de yayınlanan Yüxexes programının AR-GE bölümünde yer alarak adını çok daha geniş bir kitleye duyurmayı başardı.

Kuruluşundan bugüne pek çok organizasyonun ilgiyle takip ettiği gruplarından biri olan ve Dogzstar başta olmak üzere alternatif müzik için önemli mekanlarda sahne alan Vera, 2010 yılının son çeyreğinde son single’ı Yaz Rüyası’nın üç çeşitlemesinden ve bir de canlı performans kaydından oluşan Yaz Rüyası EP’sini yayınladı.

17 Mayıs 2011’de 1. Be The Band Müzik Yarışması finalisti olarak Babylon’da sahne alan Vera; sahne performansı, şarkıları ve duruşuyla tüm izleyicilerinin hayranlığını kazandı ve medyada her zamankinden daha büyük ses getirdi.

Finali ikincilik ödülüyle bitiren Vera, 1 Kasım 2011’de Babajim Studios&Mastering’de ilk profesyonel albüm kaydına başladı. Reuben De Lautour prodüktörlüğünde kaydedilen 5 şarkının mixleri Alp Turaç, mastering’i ise Pieter Snapper tarafından yapıldı. Grubun kendi adını taşıyan maxi single albümü, 2012 Mart ayında Karanlık Dokunmasın isimli şarkıya çekilen klibin yayınıyla eşzamanlı olarak müzik marketlerde yerini aldı.

Vera, 2013 Ocak ayında ikinci video klibi Hain için tekrar kamera karşısına geçti. Erdem Oflaz yönetmenliğinde çekilen video klipte Vera üyeleri, birer kafes dövüşçüsü rolünde karşı karşıya geldi.

2013 yılının Ağustos ayında ise sonbaharı karşılayan Boş Zamanlar isimli akustik ara albümünü Babajim Records etiketi ile yayınlayan Vera, yeni albüm çalışmasına Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde devam ediyor.

Vokal, gitar: Arel Koray Nalbant
Bas gitar, vokal: Dünyacan Yılmaz
Davul: Canberk Karademir

– Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
– Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.