zorlu avm

Zorlu Center

Avm Haber, Avrupa Yakası Alışveriş Merkezleri, İstanbul Alışveriş Merkezleri
Zorlu Center, İstanbul’un en değerli arazisi olarak kabul edilen Zincirlikuyu’daki eski karayolları arazisi üzerinde inşa edilen Zorlu Center’in rezidanslarında satışlar başladı.Merakla beklenen projede rezidansların metrekare satış fiyatı aralığı net 9.500 $ ile 18.000 $ arasında değişiyor.İçerisinde AVM , OTEL , PERFORMANS SANAT MERKEZİ , OFİS’lerinde yer alacağı projede AVM bölgede önemli rol oynayacak.
Zorlu Center AVM fonksiyonu yarı açık, yarı kapalı yaklaşık 100 bin metrekarelik alana sahip. AVM yerli ve yabancı yaklaşık 200 seçkin mağazayı aynı çatı altında toplayacak. AVM projesi kapsamında ayrıca 2.500 kişilik 12 adet sinema salonu, çocuk eğlence alanı ve 8 bin metrekarelik ana mağazaya yer alıyor. Dünyaca ünlü, şık ve lüks moda markalar, genç ve lezzet konseptini bütünleyen ayrıcalıklar, gündelik ve kültürel yaşam için gerekli her ayrıntı 40-1.300 m² arasında değişen mağazalarda yer alacak. Merkezin yeme-içme üniteleri ise dünyaca ünlü ve ödüllü aşçıları ağırlayan bir gurme merkezi olarak da konumlanacak. Zorlu Center AVM’sini sosyal aktivete alanları ile birlikte yılda 18 milyon kişinin gezeceği tahmin ediliyor.

Diğer Kısımlar hakkında bilgi

Zorlu Avm video


Rezidans: Kule Rezidans Teras Ev olmak üzere, iki farklı konsept altında planlanan 584 rezidans, İstanbul’un en pahalı ve seçkin yaşam alanları arasında yer alacak ve. 140 bin metrekare alan üzerine planlanan rezidans bölümünde, daire büyüklükleri 117-733 metrekare, arasında değişecek. Rezidans sakinleri 3 açık, 1 kapalı yüzme havuzu ve 2 bin metrekarelik spor merkezinden yararlanmanın yanı sıra kişiye özel hobi ve ayrıcalıkların da sahibi olacak.

Performans Sanatları Merkezi

3 bin 50 kişilik kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük Performans Sanatları merkezi olarak dünyanın önde gelen gösterilerine ev sahipliği yapacak. Merkez müzikal, konser, dinleti, tiyatro ve dans gösterisi, resim sergisi ve müzayedeler gibi birçok sanatsal faaliyete ev sahipliği yapacak. Merkez kültür ve sanat dallarının tümünü kucaklayacak şekilde, toplam 50 bin metrekare alanda hizmet verecek. Merkez biri 2 bin 300 kişi kapasiteli iki balkondan oluşan zenginleştirilmiş (amplified) akustik özellikle tasarlanmış büyük ve 750 kişi kapasiteli tek balkondan oluşan doğal akustikli küçük olmak üzere 2 ana salona sahip. 4 farklı kotta her türlü ihtiyaca yönelik irili ufaklı salon ve fuaye alanlarında etkinlik ve sergilere ev sahipliği yapacak. Performans Sanatları Merkezi tüm katlarındaki bağlantılar ile kompleksin diğer kısımlarıyla devamlı ilişki içinde olacak.

Rezidans

Kule Rezidans Teras Ev olmak üzere, iki farklı konsept altında planlanan 584 rezidans, İstanbul’un en pahalı ve seçkin yaşam alanları arasında yer alacak ve. 140 bin metrekare alan üzerine planlanan rezidans bölümünde, daire büyüklükleri 117-733 metrekare, arasında değişecek. Rezidans sakinleri 3 açık, 1 kapalı yüzme havuzu ve 2 bin metrekarelik spor merkezinden yararlanmanın yanı sıra kişiye özel hobi ve ayrıcalıkların da sahibi olacak.

Otel

Konumu ile İstanbul’u kanatları altına alacak otel İstanbul iş, finans, eğlence ve sanat hayatının tam orta noktasında olmanın avantajı ile hizmet verecek. Otel 58 bin metrekare alan üzerine kurulan otel projesinde, 55-350 m² büyüklükteki odalar olacak. 70 ile 200 metrekare arasında değişecek 16 adet toplantı odası ve 1.280 metrekare büyüklüğünde balo salonu mevcut. Balo salonu 1.100 kişi olan otelin birbirinden farklı konsepte sahip 3 adet restoranı bulunacak.

Ofis

Yatay düzlemde 22 bin metrekare alana sahip ve yeşil alanlarla bezenmiş Zorlu Center Ofis’leri, İstanbul’un tam merkezinde, ticaret ve hizmet fonksiyonlarının en yoğun olduğu bölgede çalışma hayatını yeniden tanımlayacak. 250 ila 700 metrekare arasında değişicek büyüklüklükleri ile İstanbul’da işe bakış açısını değiştirecek olan Zorlu Center ofislerine, özellikle uluslararası şirketlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirtiliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.